Blog

W jaki sposób zabezpieczyć wykop?

Prace związane z przygotowaniem realizacji różnych obiektów budowlanych czy inżynieryjnych zwykle oznaczają konieczność wcześniejszego przeprowadzenia odpowiednich robót ziemnych. Będą one niezbędne do przygotowania terenu, uzyskania potrzebnej jego rzeźby, a także wykonania posadowienia budowli, a więc jej fundamentowania. Często służą też ułożeniu koniecznych instalacji wodociągowych lub kanalizacyjnych, a także doprowadzeniu przyłącza gazowego, zakopaniu kabli energetycznych czy […]

Czytaj dalej

Jakie prace ziemne można wykonać przy pomocy wibromłotów?

Realizacja wielu robót budowlanych wymaga zastosowania odpowiednio dobranego specjalistycznego ciężkiego sprzętu, który będzie dostosowany zarówno do konkretnej funkcji, jak i potrzebnej w danym przypadku skali działania. Przy niektórych zadaniach z obszaru prac hydrotechnicznych oraz ziemnych konieczne może się okazać skorzystanie z pomocy wykonawcy oferującego usługi wibromłotami. W Szczecinie firmą dysponującą sprzętem tego rodzaju jest Minex, […]

Czytaj dalej

Ile kosztuje wynajem koparki?

Prowadzenie prac budowlanych w przypadku większości inwestycji oznacza konieczność korzystania z odpowiedniego ciężkiego sprzętu, którego rodzaj powinien być dopasowany do typu planowanych robót. Wśród maszyn, które są używane na najszerszą skalę, znajdują się przede wszystkim urządzenia służące do realizacji prac ziemnych. Opcją, która będzie potrzebna niemal w każdych okolicznościach, jest wynajem koparek. W Szczecinie są […]

Czytaj dalej

Czy rozbiórka obiektu wymaga pozwolenia?

Czy rozbiórka obiektu wymaga pozwolenia? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, gdy planują usunięcie budynku ze swojej nieruchomości.

Czytaj dalej

Jak poprawnie stosować ścianki szczelne?

Ścianki szczelne są niezwykle istotnym elementem budowy, który pozwala na zabezpieczenie obiektów przed wodą gruntową i innymi czynnikami.

Czytaj dalej

Charakterystyka i funkcje ścianek szczelnych

Budownictwo stale się rozwija, wprowadzając nowe technologie i materiały, które pozwalają na realizację coraz bardziej zaawansowanych projektów. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań są ścianki szczelne.

Czytaj dalej

5 zasad bezpieczeństwa podczas robót ziemnych

Roboty ziemne to prace wykonywane na terenach budowy lub w innych miejscach, gdzie trzeba przenieść ziemię, skały lub inne materiały.

Czytaj dalej

Co wchodzi w zakres prac hydrotechnicznych?

Prace hydrotechniczne to fascynująca dyscyplina naukowa, która łączy wiedzę z dziedzin takich jak budownictwo, hydrologia i ekologia.

Czytaj dalej

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.